A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mnt/data/accounts/l/leadmedia/data/www/balancnipodlozka.cz/system/core/Exceptions.php:185)

Filename: core/Security.php

Line Number: 189

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mnt/data/accounts/l/leadmedia/data/www/balancnipodlozka.cz/system/core/Exceptions.php:185)

Filename: libraries/Session.php

Line Number: 672

Našel se dobrý způsob, jak posílit hloubkové svalstvo | Balanční podložka

Balanční podložka

Tipy na skvělé balanční podložky

Našel se dobrý způsob, jak posílit hloubkové svalstvo

Hlavní stránka » Našel se dobrý způsob, jak posílit hloubkové svalstvo

Stále více lidí dnes trápí problémy s bolestí zad. Ty jsou často způsobeny nedostatkem pohybu nebo sedavým zaměstnáním. Dlouhodobé sezení totiž přetěžuje hloubkové svaly, což může být příčinou vzniku bolesti zad. Tu většina z nás řeší pouze za pomocí nejrůznějších analgetik, přitom trvalé řešení je jediné, a to posílení hloubkového svalstva. Problém je v tom, že hloubkové svaly se jen velmi těžko posilují. Ovšem nyní jsou již k dispozici efektivní pomůcky, se kterými se dají účinně posílit.

Cvičením na balanční podložce posilujete hloubkové svaly

Hloubkové neboli stabilizační svaly jsou nesmírně důležité, ovšem při běžném cvičení často opomíjené. Hluboký stabilizační systém bychom tedy rozhodně neměli zanedbávat. Co je to vlastně hluboký stabilizační systém? Tento systém představuje drobné hloubkové svaly umístěné kolem páteře, patří tam i bránice, příčný břišní sval a další svaly. Pokud jsou oslabené, dochází k nedostatečné opoře páteře, což přispívá ke vzniku bolesti.

Potřebujete opět aktivovat svoje hloubkové svaly? S posílením vám skvěle pomůže balanční podložka. Při cvičení na nestabilní ploše totiž zapojujete kromě hlavních svalových skupin i hluboký stabilizační systém, který tvoří právě svaly kolem páteře a břicha. Zdánlivě jednoduché cviky se tak stávají velice efektivní a účinné.

Co je to balanční podložka?

Balanční podložka zjednodušeně vypadá jako polovina nafukovacího míče. Existuje více druhů balančních podložek, může být vypouklá, rovná nebo například vybavena masážními výstupky. Podložku lze naplnit vzduchem, nebo vzduch ubrat, podle potřeby. Je to v podstatě nestabilní podložka, která nutí tělo neustále vykonávat svalovou aktivitu k udržení stability. Zapojují se díky ní svaly, kterými pomocí balancování nastolujeme rovnováhu.

Balanční podložka pomáhá trénovat rovnováhu, zlepšovat svalové dysbalance, posílit oslabené hloubkové svalstvo a tím také vede ke správnému držení těla.

Vložit komentář

Jméno:
*
Uri:
E-mail:
Komentář: