A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mnt/data/accounts/l/leadmedia/data/www/balancnipodlozka.cz/system/core/Exceptions.php:185)

Filename: core/Security.php

Line Number: 189

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mnt/data/accounts/l/leadmedia/data/www/balancnipodlozka.cz/system/core/Exceptions.php:185)

Filename: libraries/Session.php

Line Number: 672

Novinka v rehabilitaci – balanční plošina Posturomed | Balanční podložka

Balanční podložka

Tipy na skvělé balanční podložky

Novinka v rehabilitaci – balanční plošina Posturomed

Hlavní stránka » Novinka v rehabilitaci – balanční plošina Posturomed

Český lékař žijící v Německu Dr. Eugen Rašev vymyslel balanční plošinu Posturomed, která dokáže zlepšit koordinaci svalů, stabilitu trupu a končetin. Používá se v profesionální rehabilitaci.

Od balančních podložek se Posturomed liší tím, že jeho nestabilitu lze přesně dávkovat podle potíží a aktuálního zdravotního stavu pacienta.

Posturomed zajistí rychlý efekt:

  • při chronických bolestech zad a krční páteře
  • po úrazech a operacích
  • při plochých nohách a u vadného držení těla

Jak to funguje?

Plošina pořád jemně vybočuje, což vás donutí podvědomě zapojovat příslušné svaly, abyste se na ní udrželi. Postupným zvyšováním obtížnosti a dávkováním nestability plošiny je vzorec pohybu „přeprogramován" a svalové řetězce se zapojí správně. Na vše dohlíží fyzioterapeuté.

Rehabilitační metody se stále vyvíjejí. K posílení hlubokého stabilizačního systému a zlepšení koordinace těla dnes klientům slouží třeba zařízení 3D Space curl, původně vyvinuté agenturou NASA pro výcvik pilotů a kosmonautů.

Zajímavá je i unikátní metoda s názvem Infinity, kterou vyvinula primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí Michaela Tomanová. Uplatní se při onemocnění páteře, svalů, kloubů, stavů po úrazech, operacích i při neurologických potížích. Pouze se při ní pomalu a plynule opisuje hlavou, končetinami a částí zad (nejdříve třeba jen imaginárně) pomyslná ležatá osmička.

Jak vidíte, nové rehabilitační metody jsou poměrně jednoduché a v souladu s nimi udělá velký kus práce i vaše domácí balanční podložka. Viditelných výsledků díky ní docílíte za mnohem kratší dobu. Jestliže jste se rozhodli cvičit doma, zkuste třeba populární BOSU a pořiďte si ji komfortně přes internet.

Vložit komentář

Jméno:
*
Uri:
E-mail:
Komentář: